Katarzyna Godefroy - telekonferencja 3.12.2019 - nagranie archiwalne

3 grudnia 2019 r. o godz. 19.00  Strefa Pingwina miała przyjemność gościć kolejną niezwykłą osobowość ze świata literatury, Kasię Godefroy . Tym samym zaprosiliśmy wszystkich czytelników i pisarzy do udziału w telekonferencji online, w czasie której mogliśmy zadać bohaterce pytania dotyczące procesów pisarskich, czyli warsztatowych, ale też związanych z życiem polskiej pisarki we Francji.

Kasia Godefroy pisać twórczo zaczęła pięć lat temu, a więc stosunkowo niedawno. Wcześniej nie myślała realnie o stworzeniu powieści, ponieważ uważała, że trzeba mieć do tego szczególny talent – jednak po wyjeździe do Francji, gdzie obecnie mieszka i pracuje, zaczęła opowiadać o życiu na wsi, i w ten sposób stopniowo rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem, i również z powieściopisarstwem…

Jedna ze znajomych Kasi zasugerowała jej napisanie książki – i tu doszło do nieporozumienia, gdyż koleżanka prawdopodobnie miała na myśli zebranie przez Kasię różnych historii związanych właśnie z życiem na wsi i zbudowanie w oparciu o nie czegoś w rodzaju opowiadań… tymczasem Kasia pomyślała o powieści i przystąpiła do kreowania fabuły. Tak oto narodziła się powieść pt. Tango z koniem , którą Kasia poddała procesowi self-publishingu, a obecnie pracuje nad jej wzbogaceniem i planuje ponowne wydanie.

Kasia od dziecka lubiła zwierzęta, a uczucie to pogłębiło się, gdy zaczęła jeździć konno. Chciała poświęcić się karierze sportowej, ale po wypadku zdecydowała się na weterynarię. Do tej pory obdarza braci mniejszych człowieka mnóstwem uwagi – jej życie nieustająco splata się z opieką nad zwierzętami, także z jeździectwem, i ślady tej miłości do tych wspaniałych zwierzaków, jakimi są konie, w powieści Kasi również pobrzmiewają.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania archiwalnego.

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 3 grudnia 2019, 22:39